صفحه اصلی آرشیو پیوندها جستجو نظرسنجی
کاربر گرامی؛ به پایگاه اطلاع رسانی امیر خجسته نماینده مردم شریف همدان و فامنین در خانه ملت و رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور خوش آمدید
  • Home
  • Home
  • Home
  • Home
  • Home
  • Home
تاریخ انتشار:  29 آذر 1391 - 15:8
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار » کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور
خجسته:
 کمیسیون شوراها به همه استان‌های کشور سفر می‌کند
شوراها باید از وضعیتی که در زمان حاضر به آن مبتلا هستند خارج شده و به سمت اثرگذاری و کارآمدی بیشتر حرکت کنند. باید شوراها با افزایش فعالیت‌های خود و دوری از سیاسی‌کاری، شهردارانی فعال برگزینند تا امور شهری و مشکلات مردم حل شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امیر خجسته؛ رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در ديدار با استاندار هرمزگان با یادآوری آغاز به کار بیش از ۶ ماه از فعالیت این کمیسیون گفت: کمیسیون شوراها با در دست داشتن تدوین و اصلاح چند قانون مهم کشور یکی از فعال‌ترین کمیسیون‌های مجلس بوده است.

امير خجسته با بیان اینکه این کمیسیون بنا دارد تا در همه استان‌ها با مسئولان و اعضای شوراهای شهر این استان‌ها دیدار داشته باشد، گفت: امیدواریم بتوانیم در دیدار با اعضای شورای شهر بندرعباس در تصمیمات آنها اثرگذار باشیم.

خجسته با یادآوری اینکه سفر استانی کمیسیون شوراها به هرمزگان نخستین سفر استانی اعضای این کمیسیون است، افزود: تلاش می‌کنیم تا با شنیدن نظرات اعضای شوراهای شهرهای این استان و مدیران اجرایی حق این استان را ادا و مشکلات هرمزگان را در کمیسیون برطرف کنیم.

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس نهم با اشاره به روایتی از امام علی (ع) مبنی بر انجام مشورت و مشاوره تصریح کرد: شوراها باید از وضعیتی که در زمان حاضر به آن مبتلا هستند خارج شده و به سمت اثرگذاری و کارآمدی بیشتر حرکت کنند.

وی با اشاره به انتخابات سال آینده شوراها گفت: باید شوراها با افزایش فعالیت‌های خود و دوری از سیاسی‌کاری، شهردارانی فعال برگزینند تا امور شهری و مشکلات مردم حل شود.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی با یادآوری بازنگری قانون شوراها در کمیسیون مربوط، گفت: اصلاح قانون انتخابات، قانون شوراها، قانون دهیاری‌ها، قانون احزاب و دیگر قوانین مبتلابه جامعه از مهمترین فعالیت‌های کمیسیون شوراها بوده است.

ابراهیم عزیزی استاندار هرمزگان نيز در اين جلسه با بیان اینکه نهاد شوراها را در نظام اسلامی باید تقویت کرد، گفت: واگذاری امور به مردم در اصل ۴۴  قانون اساسی آمده است.

وی با بیان اینکه شوراها دستاوردهای بزرگی به همراه داشته‌اند، این نهاد را نشان‌دهنده مردمی‌بودن نظام اسلامی دانست.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه حضور مردم برای تعیین سرنوشت آنها اهمیت بالایی دارد، افزود: در نظام اسلامی واگذاری امور به مردم یک وظیفه است.

وی با بیان اینکه نگاه ما به نظام باید کلان‌نگر باشد، گفت: این مسئله به این معناست که دولت و مجلس با همگرایی و تعامل بتوانند مشکلات را برطرف کنند.

عزیزی تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا از ظرفیت شوراها در مسیر رشد، پیشرفت و سازندگی بهره ببریم که بنای این مسئله بر شناخت همه‌جانبه حوزه‌های تصمیم‌ساز از مشکلات و تدوین قوانین کارشناسانه است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه باید نگاهمان در تدوین قوانین کاربردی باشد، گفت: باید تلاش کنیم تا مجموعه شوراهای شهرها و روستاها به سمت تصویب قوانین کاربردی حرکت کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه شوراهای شهرهای استان هرمزگان از بهترین شوراهای کشور هستند، گفت: تعامل خوب میان اعضای شوراها با شهرداران و فرمانداران در این استان مثال‌زدنی است که می‌تواند برای شوراهای دیگر استان‌ها الگو باشد.

عزیزی با اشاره به اینکه ثبات و امنیت در مدیریت شهرداری‌ها یک اصل است، گفت: شوراها علاوه بر اینکه به تصویب قوانین کارآمد اهتمام می‌ورزند، بر آزادی عمل مدیران اجرایی نیز تاکید دارند تا مسائل و مشکلات حل شود.

استاندار هرمزگان افزود: این استان بی‌هیچ اغراقی تنها استانی است که میان شوراهای شهرها و شهرداران آن مشکلی وجود ندارد.

وی با یادآوری اینکه باید قوانین شوراها تغییرات کاربردی و اساسی کند، خواستار تدوین قوانین محلی‌نگر و منطقه‌ای‌نگر در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شد.

عزیزی شوراها را مظهر اراده مردم دانست و گفت: باید به اراده و خواست مردم احترام گذاشت که در این صورت حضور آنها در انتخابات شوراها و نیز مدیریت امور شهری بیشتر خواهد شد.

وی با اشاره به ارتباط خوب مجلس و دولت تصریح کرد: این ارتباط فرصت خوبی است تا مشکلات مردم حل شود و در جهت تدوین قوانین کارآمدتر برای برطرف کردن آسیب‌ها و آفت‌های شوراها باشد.

استاندار هرمزگان شوراها را نمادی از اعتقادات مردم و نظام دانست و گفت: کسی که در رأس مدیریت خدمات شهری به‌عنوان شهردار فعالیت می‌کند، باید احساس کند که همه ظرفیت‌های قانونی حامی او هستند.

این مقام مسئول در پایان با یادآوری چند نکته در زمینه قانونگذاری تصریح کرد: حجم انبوه قوانین سبب می‌شود که مدیران اجرایی از تسریع در حل مشکلات عاجز بمانند و در نتیجه کندی امور را در پی داشته باشد.

استاندار هرمزگان همچنین با اشاره به آفت دیگر قانونگذاری که تدوین قوانین براساس گرایش‌های سیاسی و جناحی است، افزود: نباید کاری کنیم که مردم احساس کنند مدیریت اجرایی و نهادهای تصمیم‌ساز از یکدیگر فاصله گرفته‌اند.

در ادامه جلسه دیدار اعضای هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با استاندار هرمزگان، منصور آرامی نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با تعدادی از مسائل و مشکلات شوراهای شهر این استان اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه کشور ما در حال توسعه است و شرایط اقتصادی کنونی کشور اقتضا می‌کند که اداره امور به مردم واگذار شود، افزود: پرداختن به امور مردم بخش زیادی از مسائل و مشکلات را حل می‌کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس نهم با بیان اینکه همواره مشکلاتی میان شوراها و شهرداران بوده است، افزود: در این استان نیز ممکن است بعضاً مسائلی میان دوطرف ایجاد شود، ولی به طور کلی در بیشتر حوزه‌ها شهرداران با شوراها هماهنگ بوده و به سمت حل مشکلات مردم پیش می‌روند.

آرامی با اشاره به در دست بررسی بودن قانون شوراها در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس گفت: اصلاح این قانون می‌تواند عمران و آبادانی شهرها را در پی داشته باشد.

وی با اشاره به احتمال واگذاری مدیریت راهنمایی و رانندگی در شهرهای بالای ۲۵۰ هزار نفر جمعیت به شهرداری‌ها تصریح کرد: هر چه واگذاری مدیریت‌ها به مردم بیشتر شود، هزینه‌های جاری دولت نیز کاهش می‌یابد.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با یادآوری حضور رئیس و نایب‌رئیس مجلس در این کمیسیون گفت: قوانین و مصوبات کمیسیون شوراها می‌تواند در حل مسائل و مشکلات کلان کشور و به‌خصوص مشکلات امنیتی و سیاسی اثرگذار باشد.منبع: خانه ملت
در آیینه رسانه ها
 مهر / امیر خجسته: خوشه چرم در استان همدان ایجاد شود
 ایسنا / نماینده مردم همدان: خوشه چرم در همدان ایجاد شود
 نسخه pdf شماره ۸۸ نشریه "چشم انداز همدان"
 میزان / خجسته تاکید کرد: ضرورت اخذ مالیات براساس توان اقتصادی استان‌ها
 فارس / بررسی مشکلات ناجا در کمیسیون شوراهای مجلس
 ایسنا / جلسه مشترک کمیسیون شوراها با سردار اشتری برگزار شد
 نسخه pdf شماره ۸۷ نشریه "چشم انداز همدان"
 بولتن نیوز / تقدیر نماینده همدان از وزیر ارشاد
 ایسنا / تقدیر نماینده همدان از وزیر ارشاد
 عصر ایران / ردپای «سلطان شکر» در پرونده بنیاد شهید
 اقتصاد آنلاین / ردّ پای سلطان‌شکر در پرونده فساد در بنیاد
 نامه نیوز / ردپای «سلطان شکر» در پرونده بنیاد شهید
 انتخاب / ردپای «سلطان شکر» در پرونده بنیاد شهید
 ایسنا / ردپای «سلطان شکر» در پرونده بنیاد شهید
 خبرآنلاین / ردپای «سلطان شکر» در پرونده بنیاد شهید
 الف / ردّ پای سلطان شکر در تفحص از بنیاد شهید
 پارسینه / ردپای «سلطان شکر» در پرونده بنیاد شهید
 فرارو / ردّ پای سلطان شکر در پرونده فساد در بنیاد شهید
 صدا و سیما / شهدای رسانه رهروان راه شهید محمود صارمی هستند
 شبستان / خجسته: شهدا جزء اصحاب اباعبدالله (ع) و انصار دین خدا هستند
 مهر / اصحاب رسانه همدان به مقام والای شهدا ادای احترام کردند
 هگمتانه / خجسته: شهداي خبرنگار بقاي حقيقت را بر بقاي خود ترجيح دادند
 نسخه pdf شماره ۸۶ نشریه "چشم انداز همدان"
 تابناک / خجسته خبر داد: آخرین جزییات طرح الکترونیکی شدن انتخابات
 خبرآنلاین / جزییات پیشنهاد مجلس برای طرح الکترونیکی شدن انتخابات
 جهان نیوز / در اولین جلسه انتقال پایتخت چه گذشت؟
 الف / تشریح جلسه انتقال پایتخت با حضور جهانگیری
 مشرق / تشریح جلسه انتقال پایتخت با حضور جهانگیری
 ایرنا / خجسته: جلسه هم اندیشی طرح انتقال پایتخت برگزار شد
 خانه ملت / خجسته: انتظار انقلاب و نظام از جهاد دانشگاهی بیش از این است
 خانه ملت / تقدیم گزارش تفحص از بنیاد شهید به هیئت رئیسه مجلس
 نسخه pdf شماره ۸۵ نشریه "چشم انداز همدان"
 ایرنا / خجسته: تیم مذاکره کننده حق ملت ایران را به خوبی ادا کردند
 انتخاب / خجسته خبر داد: بازگشت صدها میلیارد اموال بنیاد به بیت‌المال
 فرارو / خجسته خبر داد: بازگشت صدها میلیارد اموال بنیاد به بیت‌المال
 تابناک / بازگشت صدها میلیارد تومان اموال بنیاد به بیت‌المال‌
 ایرنا / خجسته: تعداد اعضای علی البدل شوراها افزایش می یابد
 ایسنا/ خجسته: تعداد اعضای علی البدل شوراهای اسلامی افزایش یافت
 نسخه pdf شماره ۸۴ نشریه "چشم انداز همدان"
 خانه ملت / دولت و مجلس برای دارایی‌های بلوکه شده برنامه‌ریزی کنند
 تابناک / امیر خجسته: ایرادات شورای نگهبان در استانی شدن را رفع می‌کنیم
 خانه ملت / ایرادات شورای نگهبان به استانی شدن انتخابات را رفع می‌کنیم
 ایسکانیوز / طرح جایگزین استانی‌شدن انتخابات مجلس کلید خورد
 خبرآنلاین / ایراد شورای نگهبان به طرح استانی شدن انتخابات چه بود؟
 خبرگزاری صداسیما / خطوط قرمز رهبري تعيين کننده مسير اصلي مذاکرات
 الف / خجسته خواستار شد؛ پیگیری تخلفات نامزدها درفضای مجازی
 دنیای اقتصاد / خجسته خواستار شد؛ پیگیری تخلفات نامزدها درفضای مجازی
.:: کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت امیرخجسته نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند محفوظ می باشد ::.
پست الکترونیک: info@amirkhojasteh.ir
طراحی و تولید: « رایان راد »